امیران مؤسسه بین المللی امیران
لهستان

ثبت شرکت در کشور لهستان

ثبت شرکت در کشور لهستان
 • ثبت شرکت در کشور لهستان

 ثبت شرکت در لهستان

برای دریافت اقامت در لهستان هر فرد خارجی مجاز است طبق قانون شرکتی را در کشور لهستان راه اندازی کند و به تنهایی و فقط با یک سهامدار به ثبت برساند و آن را اداره کند. به افراد متأهل پیشنهاد می شود که شرکت را با دو یا سه نفر به ثبت برسانند. حداقل سرمایه ی قانونی ، برای سرمایه گذاری در ثبت شرکت ۱۵۰۰۰ یورو بوده است.در صورتی که شرکت جهت اجرای پروژه هایی نیاز به وام بانکی داشته باشد می بایستی به نسبت ارزش پروژه اقدام به افزایش سرمایه نماید.

مدیر عامل شرکت به تنهایی می تواند شرکت را اداره کند. فقط چنانچه برای سایر مدیران و سهامداران شرکت که به صورت موظف در شرکت حضور دارند نیاز به اخذ اقامت می باشد می بایستی در وهله ی اول برای آنان مجوز کار اخذ گردد. در این صورت شرکت باید با آنان قرارداد کار منعقد نموده و ماهیانه مالیات حقوق و بیمه آنان پرداخت شود. در کشور لهستان مالیات بر درآمد سالیانه ۱۹ درصد می باشد.پروسه ی انجام کار و ثبت شرکت در کشور لهستان ۳ ماه به طول می انجامد. شما با ثبت شرکت در لهستان می توانید برای همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال اقامت گرفت و درآن صورت هر دونفر می بایستی نه فقط به عنوان سهامدار ، بلکه به عنوان مدیران موظف شرکت در اساسنامه ثبت شوند و همچنین فرزندان بالای ۱۸ سال نیز به ترتیب فوق عمل نمایند.

طبق قوانین کشور لهستان محدودیتی درباره ی سرمایه در گردش و فعالیت شرکت گفته نشده است و اگر فعالیت شرکت در حد صفر و یا نزدیک به صفر هم باشد منع قانونی وجود ندارد فقط برای اخذ اقامت برای سایر سهامداران شرکت بهتر است با آنان قرارداد همکاری منعقد نموده و نسبت به پرداخت مالیات حقوق و بیمه آنان اقدام نماید.اقامت با ثبت شرکت در وهله ی اول یکساله صادر می گردد و تا مدت ۵ سال هر سال تمدید می گردد. پس از ۵ سال در صورت احراز شرایط زیر اقامت دائم صادر می گردد.

حداقل ۲ سال اقامت در طول ۵ سال در لهستان و یا کشورهای اتحادیه اروپا

– داشتن توانایی مالی برای تأمین معاش خود و خانواده

– اثبات اینکه شرکت شما در لهستان در جهت کمک به اقتصاد کشور و اشتغال زایی فعالیت داشته و فاقد بدهی مالیاتی می باشد.

 

شما با داشتن اقامت کشور لهستان می توانید از مزایای زیر استفاده کنید :

1- خرید املاک به نام خود و همچنین اتومبیل با پلاک کشور اروپایی

2- ورود و خروج مکرر به کشورهای اروپایی و بدون دریافت ویزا

3- تحصیل در دانشگاه های اروپایی

4- اخذ گواهینامه

5- دعوت دوستان ، آشنایان و شرکای تجاری به لهستان با ارسال دعوت نامه

6- برخورداری از تسهیلات بیمه و خدمات اجتماعی همچون سایر شهروندان اروپایی

7- انتقال قانونی کلیه ی اعضای خانواده به اروپا

 

شرایط و وضعیت ثبت شرکت با مسئولیت محدود در لهستان:

هر کارآفرین می تواند یک شرکت با مسئولیت محدود در لهستان با طی کردن هفت مرحله اصلی افتتاح کند، که این هفت مرحله حاکی از روش های خاص و هزینه های شروع ثبت شرکت است:

 • اولین قدم در ثبت شرکت با مسئولیت محدود در لهستان شامل امضا در یک سند دفتر اسناد رسمی است، که باید این کار در لهستان در حضور یک دفتر اسناد رسمی انجام گیرد. همزمان امضای یک بیانیه برای سهام این شرکت ضروری است.

 

 • شرکت با مسئولیت محدود در لهستان باید به ثبت ملی در دادگاه (KRS) برسد. تقاضانامه برای ورود باید در یک فرم مناسب که در وب سایت دادگاه و وزارت دادگستری وجود دارد ارائه شود. درخواست برای ورود به دادگاه ثبت ملی توسط دادگاه ظرف 14 روز از تاریخ مراجعه برای شما ارسال می شود.

لازم به ذکر است که در ثبت شرکت از لحظه ورود نیازمند ثبت به نام یک شخص حقوقی است. برای ورود در دادگاه ثبت ملی یک تقاضانامه همراه با مدرکی برای اثبات توانایی پرداخت هزینه های دادگاه بایستی ارسال شود.

دیگر مدارک مورد نیاز عبارتند از: گواهی ثبت شرکت؛ لیست اعضای شرکت و سهامداران آن ، اظهارنامه سهامداران و اعضای هیئت مدیره، بایستی به امضای رسمی تایید شده از افراد مجاز در نمایندگی شرکت برسد.

کارآفرینان نیز باید آگاه باشند که حداقل سرمایه به منظور ایجاد این نوع از شرکت های PLN 5000 (واحد پول لهستان زلوتی) به صورت نقدی می باشد.

 • در عرض 14 روز از تاریخ صدور گواهی نامه ثبت نام از دادگاه ثبت ملی، بیش از شروع کسب و کار کارآفرین باید شخصا به یک اداره آمار با صلاحیت برود و درخواست شماره مالیاتی ثبت نام کند (تعداد ورودی ها در ثبت نام های ملی نهادهای اقتصادی)

 سایر خدمات ثبت شرکت در کشور لهستان


 • سرمایه گذاری در کشور لهستان

 • ثبت شرکت در کشور لهستان

  ثبت_شرکت_در_کشور_لهستان
 • مهاجرت کاری به لهستان

  شرایط_مهاجرت_کاری_به_لهستان
 • اقامت کشور لهستان


Post comments

ارسال دیدگاه برای این پست

کارشـناسـان امیـــران

کارشـناسـان امیـــران

چگونه می توانیم به شما کمک کنیم ؟