امیران مؤسسه بین المللی امیران
لهستان

مهاجرت کاری به لهستان

مهاجرت کاری به لهستان
 • مهاجرت کاری به لهستان

 

مهاجرت کاری به لهستان 

 لهستان، به عنوان بخشی از اتحادیه اروپا، اجازه می دهد تا شهروندان کشورهای منطقه اقتصادی اروپا (EU + نروژ، لیختن اشتاین، ایسلند و سوئیس) بدون نیاز به اجازه کار در این کشور جستجوی کار کنند . بنابراین اگر شما شهروند یکی از این کشورها باشید می توانید به دنبال یک کار و یا ایجاد کسب و کار خود  در لهستان باشید . اگر شما یک شهروند از هر یک از کشورها ی منطقه اقتصادی اروپا نیستید  شما نیاز به اجازه کار دارید تا به طور قانونی بتوانید در لهستان مشغول به کار شوید و یا کسب و کار خود را راه بیندازید  . اگر چه در چند مورد مجوز مورد نیاز  ضرروری نمی باشد:

 1. هنگامی که شما یک پناهجو در لهستان هستید .

 2. هنگامی که شما مورد حمایت دولت لهستان هستید و کمک هزینه دریافت می کنید .

 3. هنگامی که شما مجوز اسکان در لهستان را دارید .

 4. هنگامی که شما اقامت طولانی یک کشور اروپایی را دارید .

 5. هنگامی که شما اجازه اقامت متناوب کشور لهستان را دارید .

 6. هنگامی که شما مورد حمایت موقت دولت لهستان هستید .

 7. هنگامی که به شما یک مجوز برای اقامت موقت در خاک لهستانی اعطا شده برای ادامه تحصیل

 8. هنگامی که به شما یک اجازه اقامت موقت خاک لهستان از طرف یک  موسسه علمی لهستانی اعطا شده در رابطه با انجام پژوهش

 9. هنگامی که شما همسر یا همسر سابق یک شهروند لهستانی هستید .

 

 

اجازه کار در لهستان  :

مهم ترین چیز دانستن این موضوع  است که شما نمی توانید برای درخواست کار در لهستان اقدام کنید مگر در صورتی که  درخواست اشتغال از کارفرمای قانونی در کشور لهستان داشته باشید .

 

اجازه کار توسط voivode  محلی صادر می شود . مدت زمان اقامت بر اساس مجوز کار از اعلام کارفرما مشخص صادر می شود  . اجازه کار داده شده برای کار فصلی نمی تواند بیش از 6 ماه در یک دوره 12 ماهه باشد .

 

انواع اجازه کار برای خارجی ها :

 1. نوع A – یک خارجی در لهستان برای یک کارفرما که شرکت ثبت شده قانونی در لهستان دارد کار می کند .

 2. نوع B – یک خارجی در لهستان بین 6 تا 12 ماه باقی می ماند درصورتی که به عنوان هیات مدیره در یک بیزینس نقش موثری داشته باشد ..

 3. نوع C – یک خارجی در حال کار برای کارفرما غیر لهستانی است اما برای بیش از 30 روز به یک شعبه درلهستان منتقل شده باشد .

 4. نوع D – یک خارجی در حال کار برای کارفرما غیر لهستانی است و به منظور اجرای یک سرویس خدماتی به لهستان منتقل می شود . (صادرات خدمات)

 5. نوع E – یک خارجی در حال کار برای کارفرما غیر لهستانی است و برای مدت بیش از 3 ماه از6 ماه آینده را برای یک شغل فصلی به لهستان منتقل می شود .

 

 

مراحل اخذ ویزای کار لهستان برای شهروندان غیر اروپایی :

 

حداقل مدرک تحصیلی مورد نیاز برای  اخذ ویزای کار لهستان مدرک کارشناسی است . برای دریافت ویزای کار لهستان باید پیشنهاد شغلی از کارفرمایی که دارای شرکت معتبری در لهستان است داشته باشید . پروسه کار بدین صورت است که باید شغل مورد نظر در کشور لهستان به مدت سه ماه  آگهی شود  و اگر شخصی  متقاضی شغل مطرح شده نبود این بار برای 3 ماه در اتحادیه اروپا آگهی می شود. در صورت نبودن متقاضی کمپانی میتواند دعوتنامه را برای شخص مورد نظر صادر کند .

این روش برا ی دریافت کار در بیشتر کشورهای اتحادیه اروپا رایج است. درصورتیکه  شخص متقاضی  این دعوت نامه کاری را دریافت کند  باید قرار داد کاری (طبق قانون کار) با کارفرمای خود در لهستان منعقد کند مدارک مورد نیاز دیگربرای ارائه به سفارت لهستان پاسپورت، ترجمه مدارک مقاطع تحصیلی ، ترجمه سوابق کاری و نامه عدم سوپیشینه و… می باشد . بعد از ارائه مدارک به سفارت متقاضی باید منتظر جواب و بررسی مدارک باشد  و در صورت اخذ ویزای کار می تواند اقامت کاری دریافت نماید . در نظر داشته باشید اخذ این ویزا بسیار دشوار است .

 

کاریابی در لهستان :

با روش های مختلف میتوان در لهستان به جستجوی کار پرداخت . یکی از این روش ها دیدن وب سایت های کاریابی است که فرصت های شغلی مختلفی را همواره ارائه می دهد . روش دیگر ارسال CV و یک نامه به کارفرمای انتخاب شده است. همچنین ممکن است از خدمات آژانس های کاریابی برای پیدا کردن شغل مورد نظر خود استفاده  کنید .

 

خدمات استخدام عمومی

دفاتر دسترسی به فرصت های شغلی در یک پایگاه داده مرکزی آنلاین درلهستان هستند که با ثبت نام در این مرکز به عنوان فرد جویای کار یا بیکار موسسه با توجه به تخصص و رزومه شخص برایش کار مناسب را پیدا می کند . ثبت نام دراین دفاتر به صورت آنلاین هم انجام می شود . http://oferty.praca.gov.pl

افراد برای ثبت نام به عنوان بیکار یا جویای کار باید مدارک زیر را به سازمانهای کاریابی ارائه دهند  :

1) کارت شناسایی و یا سند شناسایی دیگر

2) گواهی تحصیلی وگواهی فنی حرفه ای

3) سوابق کاری گذشته

4) اسناد مبتنی بر عدم منع کار قانونی

 

وب سایت ها با فرصت های شغلی :

وب سایت ها ی کاریابی به شما برای آپلود رزومه و جستجوی کار کمک می کنند . در زیر نمونه هایی از وب سایتهای کاریابی برای شما آورده می شود که اغلب توسط نهادهای خصوصی اجرا می شود .

 

نمونه هایی از وب سایت های کاریابی در لهستان :

http://www.praca.interia.pl

http://praca.gazeta.pl

http://www.pracuj.pl

http://www.praca.wp.plسایر خدمات مهاجرت کاری به لهستان


 • سرمایه گذاری در کشور لهستان

 • ثبت شرکت در کشور لهستان

  ثبت_شرکت_در_کشور_لهستان
 • مهاجرت کاری به لهستان

  شرایط_مهاجرت_کاری_به_لهستان
 • اقامت کشور لهستان


Post comments

ارسال دیدگاه برای این پست

کارشـناسـان امیـــران

کارشـناسـان امیـــران

چگونه می توانیم به شما کمک کنیم ؟