امیران مؤسسه بین المللی امیران
گرجستان

سرمایه گذاری و ثبت شرکت در گرجستان

سرمایه گذاری و ثبت شرکت در گرجستان
  • سرمایه گذاری و ثبت شرکت در گرجستان


مشاوره و سرمایه گذاری در گرجستان

شروع سرمایه گذاری در گرجستان در نوامبر سال 2010 بود که با لغو ویزا برای شهروندان ایرانی که قصد مسافرت به گرجستان را دارند، شمار توریست های ایرانی در این کشور سه برابر شد. به طوری که در سال 2011 به 60 هزار و در پنج ماهۀ اول سال 2012 به 24 هزار نفر رسید. سرمایه گذاران ایرانی سرمایه گذاریهای هنگفتی را در گرجستان , متحد نزدیک ایالات متحدۀ آمریکا در منطقه , صورت داده اند؛ کشوری که به تازگی از جنگ با روسیه فارغ شده است.

 

مدارک لازم جهت ثبت شرکت در گرجستان

برای ثبت شرکت درگرجستان شما نیاز به مدارک زیر دارید به این صورت که شما مدارک لازم جهت ثبت شرکت در گرجستان را  به وکیل مربوطه شركت بيوتی جورجيا تحویل داده وپس از 5 روز کاری شما مدارک شرکت از قبیل برگه ثبت و کد مالیاتی و مهر شرکت را تحویل می گیرید. ضمنا توضیح در مورد وکالت نامه که این وکالت نامه فقط و فقط برای ثبت شرکت بوده و ارزش قانونی دیگری ندارد .

از جمله مدارک مورد نیاز جهت ثبت شرکت در گرجستان ترجمه پاسپورت به زبان گرجی و دادن وکالت به زبان گرجی جهت ثبت شرکت در گرجستان می باشد.

 

انواع ثبت شرکت در گرجستان

 

ثبت شرکت در گرجستان به چند بخش تقسیم می شود که عبارتند از :

 

شرکت سهامی ( JSC ) ( Joint stock company ) :

شرکت سهامی یک نهاد قانونی است که سرمایه آن به مقادیر اسمی مساوی تقسیم شده است. این سهام به یک وثیقه اطلاق می شود که ضامن مطالبات یک سهامدار در ارتباط با دارایی شرکت سهامی، حقوق و تعهدات سهامداران و شرکت سهامی در قبال یکدیگر می باشد. بدهی یک شرکت سهامی به دارایی کل آن محدود می شود. سهامداران مشمول تعهدات شرکت سهامی نیستند.

 

شرکت با مسئولیت محدود ( Limited Liability company ) ( LLC ) :

شرکت با مسئولیت محدود یک نهاد بازرگانی قانونی است که تعهدات آن به بستانکارانش محدود به دارایی موجود آن می باشد. شرکت با مسئولیت محدود می تواند توسط یک شخص منفرد تأسیس گردد و یا دارای شریک باشد. سرمایه این شرکت به سهام تقسیم شده و برخلاف شرکای شرکت سهامی، سهام جدید نمی تواند صادر شود. اغلب شرکتهای ثبتی در کشور گرجستان از این نوع هستند و این نوع ثبت شرکت در گرجستان عمومیت دارد.

 

مشارکت عمومی ( General Participation ) ( GP ) :

مشارکت عمومی شرکتی است که در آن چندین شریک فعالیت های مستمر و مستقل کارآفرینی را تحت نام یک شرکت اجرا می کنند. بنیانگذاران در قبال کلیه بدهی های شرکت شخصاً مسئولیت دارند.

 

مشارکت محدود ( Limited Partnership ) ( LP ) :

 مشارکت محدود شرکتی است که در آن چندین شخص بصورت مشترک فعالیت های کارآفرینی مستقلی را تحت نام یک شرکت اجرا می کنند. در مشارکت محدود، تعهدات یک یا چندین شریک در قبال بستانکاران این شرکت محدود به سرمایه های آنان در شرکت است (شرکای محدود) در حالیکه دیگر شرکا شخصاً در قبال بدهی شرکت مسئولیت دارند.

 

تعاونی ( Cooperative ) ( CO ) :

تعاونی، یک شرکت است که با هدف توسعه کسب و کار مشترک و افزایش سود از اعضای آن تأسیس شده است. هدف تعاونی انجام علایق اعضای آن می باشد. شرکت تعاونی که یکی از انواع ثبت شرکت در گرجستان می باشد به این صورت عمل می کند که  اصولاً برای بدست آوردن سود تشکیل نشده است بلکه جهت انجام یک کار تیمی بیشتر با هدف اشتغالزایی می باشد. این شرکت به بستانکاران خود تنها به اندازه دارایی خود متعهد می باشد.

 

شراکت تجاری ( Business Partner ) ( BP ) :

مشارکت یا شراکت تجاری، تجمعی از دو نفر یا بیشتر (شخصیت های حقیقی یا حقوقی) بوده که مسئولیت را در قبال بستانکاران بصورت بدهکاران مشترک تقسیم کرده و تعهدات شخصی نامحدودی دارند. میزان مسئولیت هر شریک در قبال دیگری در قالب یک تفاهم نامه شراکت تنظیم شده است. شراکت تجاری از انواع ثبت شرکت در گرجستان می باشد که به صورت یک شخص حقوقی نیست.

 

کارآفرین فردی ( Individual entrepreneur ) ( IE ) :

به عنوان مالک یک موسسه، یک کارآفرین فردی یک شخص حقیقی است که فعالیت کارآفرینی را بایستی به یک شیوه کارآفرینی انجام دهد. در روابط قانونی چنین شخصی بایستی از طرف خود عمل کند. کارآفرین فردی یک نهاد نیست. یک کارآفرین فردی از حقوق خود استفاده نموده و به تعهدات خود به عنوان یک شخص حقیقی عمل نموده و شخصاً در قبال بستانکاران برای کلیه تعهدات ناشی از فعالیت های کارآفرینی خود مسئول می باشد.

زمانبندی جهت ثبت شرکت در گرجستان پنج روز کاری است.

 

موضوعاتی که جهت ثبت شرکت در گرجستان باید بدانیم

موضوعاتی که جهت ثبت شرکت در گرجستان باید بدانیم عبارت از اسم پیشنهادی شرکت و موضوع فعالیت شرکت که در چه موردی قصد فعالیت دارید.

مهمترین و ترغیب کننده ترین عامل برای اقامت در گرجستان آسایش و امنیت سرمایه گذاری در گرجستان و راحتی کسب و کار است و خوشبختانه این کشور جهت سرمایه گذاری فوق العاده بکر و دست نخورده است.

 

هزینه ثبت شرکت در گرجستان

هزینه ثبت شرکت با وکالت در ابتدا اخذ می گردد. ضمنا قبل از هر گونه همکاری فرم قرار داد را دو طرف مجری و کارفرما باید امضا کنند. این هزینه شامل باز کردن حساب بانکی، ترجمه پاسپورت ، ثبت شرکت و کلیه خدمات مربوط می باشد.

 

توصيه هايی بسيار مهم جهت ثبت شركت در گرجستان و اخذ اقامت گرجستان

با توجه به اينكه اخيرا سودجويانی با استفاده از بی اطلاعی هموطنان عزیزمان ، مشكلاتي را براي ايرانيان و دولت گرجستان ايجاد كرده اند لازم مي بينيم توصيه هايی كوتاه ، اما مهم درارتباط با مسائل مربوط به ثبت شركت در گرجستان و اخذ اقامت گرجستان به شما دوستان عزيز داشته باشيم. برای اينكه بتوانيد در كشور گرجستان زندگی و اقامت بدون دردسر و دلچسبی داشته باشيد و منافع شما در خطر سودجويان قرار نگيرد، لازمست در زمینه موارد زير دقت فرماييد:

 

كسی كه قرار است شركت شما را در گرجستان ثبت نمايد بهتر است شخصيت حقوقی داشته باشد.اين به آن معني است كه خدمات مربوط به ثبت شركت درگرجستان وگرفتن اقامت گرجستان می بايستی از طريق شركتی كه در گرجستان به ثبت رسيده است به انجام برسد تا در صورتيكه تخلفي رخ داد قابل پيگيری باشد.

 

از صحت مطالب عنوان شده توسط مشاوره دهنده مطمئن شويد. عده اي براي اينكه نظر شما را جلب كنند از گرجستان براي شما مدينه فاضله ای ترسيم می كنند و اقدامات مربوط به ثبت شركت در گرجستان و اخد اقامت گرجستان را بسيار سهل و دست يافتنی جلوه مي دهند.

 

شركتی كه قراراست جهت اقامت گرجستان و ثبت شركت در گرجستان برای شما اقدام نمايد لازمست اطلاعات و تخصص كافي و مستند را در اختيار داشته باشد تا بتواند شرايطی كاملا واقعی را براي شما در گرجستان ترسيم نمايد. می توانيد از طريق مذاكره حضوری ازاين مهم مطمئن شويد.

 

مهم : با توجه به اينكه شما شناخت كافي از وضعيت گرجستان نداريد لازمست كه در ایران اقدام به مشاوره و عقد قرارداد نماييد تا با خيال آسوده اقدام به ثبت شركت در گرجستان و اخذ اقامت گرجستان  نماييد. در بسیاری موارد مشاهده شده که شرکتهایی که دارای پایه و اساس در ایران نمیباشند با وعده های واهی هموطنان را به کشور گرجستان کشانده و در آنجا تحت عناوین مختلف اقدام یه سرکیسه نمودن شما نموده و به مبالغ اولیه پایبند نیستند. لذا به تمام عزیزان توصیه میشود که با اشخاص حقوقی قرارداد ببندند که در ایران دارای دفتر و ثبت باشند.

 

مهم : مسئله ای كه از اخذ اقامت گرجستان و ثبت شركت در گرجستان برای شما بسيارمهمتر است ، در اختيار داشتن و همراه شدن با مرجع و مشاوری مطمئن می باشد.اين مرجع مطمئن می تواند در اقدامات بعدی شما در گرجستان مانند سرمايه گذاری در گرجستان ، کسب و کار در گرجستان ,خريد املاك و زمين ، امكان مذاكره با صاحبان صنايع و... همراه شما باشد .با توجه به اينكه اقامتی كه دولت گرجستان به اتباع خارجي در ابتدا ارائه می كند اقامت موقت يكساله است ، شما مي بایستی مشاوره هاي لازم درخصوص نحوه انجام سرمايه گذاری ( هرچند كوچك ) را بتوانيد از مشاور خود دريافت كنيد تا برای تمديد اقامت خود دچار مشكل نشويد.سایر خدمات سرمایه گذاری و ثبت شرکت در گرجستانPost comments

ارسال دیدگاه برای این پست

کارشـناسـان امیـــران

کارشـناسـان امیـــران

چگونه می توانیم به شما کمک کنیم ؟