امیران مؤسسه بین المللی امیران
گرجستان

اقامت کشور گرجستان

اقامت کشور گرجستان
  • اقامت کشور گرجستان

شرایط اخذ اقامت گرجستان

 

برای گرفتن اقامت گرجستان , ابتدا باید به مطالعه شرایط اخذ اقامت گرجستان و شرایط اقامت گرجستان پرداخت. با توجه به اینکه پرداخت مالیات بخش اعظمی از درآمد دولت گرجستان را تشکیل می دهد فقط کسانی موفق به اخذ اقامت گرجستان به طور دائم می شوند که در آن کشوربه راه اندازی Business  بپردازند و با پرداخت مالیات شرایط اقامت گرجستان را به صورت موقت بدست آورند و در صورتی که 3 تا 5  سال در آن زمینه فعال باشند موفق به اخذ اقامت گرجستان به صورت دائم می شوند.

برای اخذ اقامت گرجستان (دائم) هیچ سرمایه ای نیاز نیست ولی به ۵ سال زندگی و اقامت در گرجستان نیاز است و بعد از ۵ سال پاسپورت گرجستان طی مراحلی در اداره مهاجرت گرجستان قابل دسترس است.لازم به ذکر است که منظور از ۵ سال اقامت در گرجستان اخذ کارت اقامت گرجستان (آی دی کارت) و تمدید آن طی ۵ سال می باشد و اخذ ویزا جزء مدت اقامت محسوب نمی شود و همچنین اقامت دانشجویی نیز جزء این ۵ سال اقامت محسوب نخواهد شد.توجه فرمائید هر سه حالت مذکور نیازمند ارائه مدارک قوی و بدون نقص است و در صورت وجود کوچکترین مشکل اجازه سیتیزن شما لغو می شود.

 

 

 

تفاوت بین اخذ اقامت گرجستان و اخذ پاسپورت

 

اخذ اقامت گرجستان (دائم) با اخذ پاسپورت و شهروندی یا سیتیزن یک کشور کاملا متفاوت است.اخذ اقامت گرجستان (دائم) یعنی اینکه شما برای همیشه می توانید در یک کشور اقامت داشته باشید و سیتیزن یا شهروندی دائم معمولا با اخذ پاسپورت آن کشور همراه است و یعنی اینکه شما دیگر یک شهروند این کشور هستید یعنی مانند اینکه در این کشور متولد شده اید از حقوق کامل شهروندی مربوط به آن کشور بهره مند هستید.

 

 

همه چیز در مورد کشور گرجستان و توصیه هایی در  مورد شرایط اقامت گرجستان

 

  • کشور گرجستان فرصتهای بسیار خوبی را برای توازن بین كار و استفاده از طبیعت و تفریح را ارائه می دهد .در زمان اتحاد جماهیر شوروی نیز كشور گرجستان به داشتن تفرجگاههای ساحلی ، پاركهای عمومی ، مناطق مناسب برای انجام ورزش اسكی و داشتن چشمه های آب معدنی فراوان شهرت داشته و قسمت بزرگی از گردشگران كشور گرجستان را روسها تشكیل می دهند.در بسیاری از مناطق گرجستان ( برجومی - مستیا - باتومی - تلاوی- سیغناقی -كازبگی - باگوریانی- توشتی .... ) مكانهای بسیار خوبی برای انجام فعالیتهای ورزشی ، ماجراجویی و اكو توریسم ( شكار - رفتینگ - اسب سواری - اسكی - كوه نوردی ... ) وجود دارد.

 

  • كشور گرجستان فاصله بسیار كمی با كشور عزیزمان ایران داشته و شما به راحتی و از طریق زمینی و هوایی می توانید با شهرهای مختلف گرجستان در ارتباط باشید.همچنین شما برای سفر به گرجستان نیازی به تهیه ویزا ندارید.

 

  • در آینده ای نه چندان دور گرجستان به عضویت پیمان شینگن و ناتو در آمده و با داشتن پاسپورت این كشور می توانید به كشور های عضو این پیمان بدون اخذ ویزا سفر كنید.

 

  • صنایع کشور گرجستان اغلب در شهرهای تفلیس - كوتایسی - پوتی - باتومی متمركز شده است .برای اجاره حانه از ۲۰۰ دلار در ماه تا ۳۰۰۰ دلار در ماه آپارتمان و حانه های مختلفی وجود دارد. هیچ محدودیتی برای خرید و فروش املاك و مستقلات برای خارجیان وجود ندارد و سند مالكیت كامل به نام آنان زده می شود. خارجیها حقوقی كاملا برابر با گرجیها دارند.

 

گرجستان ۱۲۹ دانشگاه و چندین مدرسه بین المللی برای كودكان دارد.در گرجستان فرصتهای مطلوبی برای كسب و كار و سرمایه گذار بوجود دارد كه با برنامه ریزی مناسب می تواند بسیاز سود آور باشد.

 

اقامت گرجستان و نزدیکی آن به ایران

از تهران تا تفلیس با هواپیما فقط 80 دقیقه است و هر فردی که  اقامت در گرجستان دارد براحتی و با هزینه کم می تواند به خانواده اش در ایران  سرکشی نماید.

 

احترام به هموطنان ایرانی در اقامت گرجستان

ایرانیانی که اقامت در گرجستان دارند به هنگام ورود و خروج هرگز از مردمک عکسبرداری و یا انگشت نگاری نمی کنند.سایر خدمات اقامت کشور گرجستانPost comments

ارسال دیدگاه برای این پست

کارشـناسـان امیـــران

کارشـناسـان امیـــران

چگونه می توانیم به شما کمک کنیم ؟