امیران مؤسسه بین المللی امیران
خدمات مهاجرتی

DS-260 راهنمای پر کردن فرم و خدمات لاتاری آمریکا

DS-260 راهنمای پر کردن فرم و خدمات لاتاری آمریکا
  • DS-260 راهنمای پر کردن فرم و خدمات لاتاری آمریکا

بعد از قبولی در لاتاری


لطفا توجه داشته باشید که دپارتمان ایالات متحده هیچگونه اطلاعیه یا نامه ای را در خصوص قبولی یا عدم قبولی شما در لاتاری باشد برای شما ایمیل نخواهد کرد. سفارتها و کنسولگری های ایالات متحده هیچگونه لیستی که حاوی مشخصات افراد قبول شده در لاتاری هستند را تهیه نمی کند. تنها راه اطلاع از نتیجه لاتاری وبسایت E-DV است . ( https://dvprogram.state.gov )

پس از اعلام قبولی ، شما باید مراحلی که در ادامه اورده شده را قبل از تعیین زمان مصاحبه ی دریافت ویزا قدم به قدم بصورت کامل انجام دهید. هر چه زودتر این مراحل انجام شود بهتر است.
به خاطر داشته باشید که قبولی در لاتاری به معنای دریافت ویزای امریکا نیست و شما باید واجد تمامی شرایطی که در قانون ایلات متحده امده،باشید.


اثبات توانایی ها


تحصیلات
تمام کردن دوره ی دبیرستان یا معادل آن یا سابقه ی 2 سال کار با کیفیت بر اساس مقرارت ایالات متحده.
افرادی مدرک اتمام دبیرستان یا سابقه ی 2 سال کار را ندارند واجد شرایط دریافت ویزا نیستند بهتر است براس لاتاری ثبت نام نکنند.

(تنها شخصی که برای لاتاری ثبت نام کرده باید واجد 2 شرط بالا باشد برای همسر و فرزندان وی الزامی وجود ندارد.)


تجربه ی کاری
شما باید سابقه ی حداقل 2 سال کار مفید طی 5 سال گذشته، در کاری که توسط امریکا به عنوان کار (عملی) شناخته می شود ونیاز به 2 سال تمرین وتجربه بر اساس job zone 4 and 5 را داشته باشد.


(کارهایی که به آمادگی قابل توجهی نیاز دارند)

 

تحصیلات:اکثر این مشاغل نیاز به حداقل 4 سال تحصیل کارشناسی دارند.


تجارب مرتبط:این مشاغل نیاز به مهارت،دانش و تجربه ی قابل توجهی برای این مشاغل دارند. شخص باید علاوه بر تکمیل 4 سال دانشگاه ، چندین سال سابقه ی انجام کار را نیز داشته باشد.


مشاغل:مشاغل مرتبط با هماهنگی،نظارت،مدیریت و آموزش دیگر افراد. مثال:کارگزان املاک مستغلات،مدیران فروش،سرپرست پایگاه داده، طراحان گرافیک،شیمیدانها،کارگرانان(مدیران) هنری و تحلیلگر(براوردگر) هزینه


(کارهایی که به آمادگی گسترده نیاز دارند)


تحصیلات:بسیاری از این مشاغل به مقاطع بالای تحصیلی نیاز دارند.برای مثال نیاز به مدرک کارشناسی ارشد و گاهی دکتری علوم انسانی،دکتری قضاوت و دکتری طب (پزشکی) نیاز است.


تجارب مرتبط:مهارت و دانش گسترده و برای بسیاری از مشاغل این دسته به 5 سال تجربه نیاز است.برای مثال جراهان باید 5 سال تجربه ی دانشگاهی و 5 تا 7 سال سابقه ی کارآموزی داشته باشند. اما به طور کلی اینطور در نظر گرفته می شود که فرد قبل از شروع به کار مهارت،دانش و تجربه ی کافی را داراست.

 


مشاغل:مشاغلی که مرتبط با هماهنگی،نظارت،آموزش یا مدیریت فعالیتهای دیگر افراد برای دستیابی به اهداف است را شامل می شوند.مهارتهای برقراری ارتباط و کنترل هماهنگی بسیاری قوی برای اجام ای مشاغل قابل انتظار است. مثال:داروسازها،وکلا،بیولوژیستها،عصب شناسان،منجمان،روحانیون و دامپزشکان

 

 

ملزومات پاسپورت


در ابتدا در نظر داشته باشید که برای ثبت نام لاتاری 2021 به پاسپورت معتبر نیاز دارید.


درخواست ویزای مهاجرت و ثبت نام افراد خارجی


فردی که برای دریافت ویزا انتخاب شده باید فرم DS-260 را پر کنند. شما برای دسترسی به سایت فرم DS-260 به شماره پرونده case number)) خود برای وارد و به روز کردن اطلاعات خود و اعضای خانواده که هنگام ثبت نام مشخصاتشان را اعلام کرده اید،نیاز دارید.
اگر شرایط خانوادگی شما پس از ثبت نام در لاتاری تغییر کرده است برای مثال:اگر شما از زمان ثبت نام برای لاتاری تا زمان انتخاب شدن ازدواج کرده یا صاحب فرزند شده اید باید مشخصات اعضای جدید خانواده را نیز به فرم اضافه کنید.(اعضای خانواده شامل همسر و فرزندان زیر 21 سال و مجرد هستند.)
نکته مهم:اگر شما صاحب همسر و فرزند هستید اما نام و مشخصات آنها را در ثبت نام اولیه وارد نکرده اید یا اینکه اگر نام و مشخصات افرادی را وارد کرده اید که همسر و فرزند شما نبوده اند،چنین مشکلاتی ممکن است باعث رد شدن درخواست ویزای شما گردد.
در صفحه ی امضا و ارسال فرم DS-260 شما باید شماره پرونده ی خود را اینبار بدون عدد صفر وارد کنید.برای مثال اگر شماره پرونده شما2020AF000012345 است شما باید شماره ی 2020AF12345 را وارد کنید.
پس ارسال فرم DS-260 از صفحه ی تاییدیه پرینت بگیرید. شما باید پرینت صفحه را با خود به محل مصاحبه بیاورید.

 

 

green-card-lottery

 

مصاحبه


پس از آنکه KCC مدارک شما را دریافت کرد شما ایمیلی با مضمون اینکه زمان مصاحبه ی شما برنامه ریزی شده است دریافت خواهید کرد.این ایمیل حاوی دسترالعمل چک کردن زمان و مکان مصاحبه ی شما از طریق سایت http://dvlottery.state.gov/ است،شما با وارد کردن شماره ی تاییدیه ثبت نام لاتاری می توانید وارد سایت شوید و از جزئیات مصاحبه ی خود آگاه شوید.
نکته:شما فقط از زمان مصاحبه و اینکه آیا شماره ویزایی برای شما تهیه شده است یا خیر،مطلع می شوید. شماره ویزا شما توسط (INA) سازمان برنامه ریزی قوانین مهاجرت و ملیت که هر ساله شماره های ویزا را برای لاتاری فراهم می کند،تعین می شود.


آمادگی برای مصاحبه


تمامی افرادی که می خواهند به امریکا مهاجرت کنند توجه داشته باشند که همراه داشتن تمامی مدارک زیر در زمان و مکان مصاحبه الزامی است. در صورت عدم وجود هر یک از مدارک شما یا ناقص بودن آن ممکن آست روند دریافت ویزا به تاخیر افتاده یا به کل منتفی شود.
شما باید برای مصاحبه خود به طور کامل و محتاطانه آماده شوید، در غیراینصورت نیز ممکن است روند دریافت ویزا به تاخیر افتاده یا منتفی شود.
پس از مطلع شدن از زمان مصاحبه باید مراحل زیر را به طور کامل انجام دهید:


1.ساعت،تاریخ و مکان مصاحبه را با دقت خوانده و یادداشت کنید


2.دستورالعمل های مربوط به سفارت و کنسولگری را با دقت و به طور کامل مطالعه کنید


ممکن است دستورالعمل های اضافی مربوط به سفارت یا کنسولگری که شما در آن مصاحبه خواهید شد وجود داشته باشد.بنابراین کل مطالب را با دقت مطالعه کنید. لطفا توجه داشته باشید که برخی از این دستوالعمل ها شامل دسته بندی ویزاهای مهاجرتی و برخی برای ویزای لاتاری است.در وبسایت زیر می توانید لیست سفارتها و کنسولگریهای ایالات متحده را مشاهده کنید.

https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/visa-information-resources/list-of-posts.html

3.انجام معاینات پزشکی


شما و تمامی اعضای خانواده که با شما برای گرفتن ویزا اقدام می کنند باید با یک پزشک که توسط دولت امریکا مورد تایید است، در کشوری که قصد انجام مصاحبه در آن را دارید یک قرار ملاقات تعیین کنید. شما باید تمامی آزمایشات پزشکی و واکسیناسیونهای لازم را قبل از انجام مصاحبه انجام دهید. پس از اتمام آزمایشات پزشکی اگر پاکت حاوی نتایج آزمایشات به شما تحویل داده شد به هیچ عن.ان ان را باز نکنید و همانطور مهر و موم شده با خود به زمان و مکان مصاحبه ببرید.برخی پزشکان نتایج آزمایشات را مستقیما برای سفارت و کنسولگری مورد نظر می فرستند.


لیستی از پزشکان مورد تایید در سفارت یا کنسولگری محل مصاحبه ی شما موجود است. شما باید خودتان با پزشک مورد نظر خود تماس گرفته و یک قرار ملاقات تعیین کنید.سفارت یا کنسولگری این کار را برای شما انجام نخواهد داد. برای پزشک توضیح دهید که این آزمایشات برای دریافت ویزای مهاجرت است و زمان تعیین شده ی مصاحبه خود را به وی اعلام کنید. پزشک به شما هزینه ی ازمایشات را اعلام خواهد کرد.


4.جمع آوری عکس و سایر مدارک مورد نیاز باقی مانده

هر فرد متقاضی دریافت ویزای امریکا باید همراه خود 2 قطعه عکس یکسان به مکان مصاحبه بیاورد. عکس بخش حیاتی روند دریافت ویزا می باشد بنابراین مطمئن شوید که عکس شما قابل قبول است و تمامی موارد زیر را شامل می شود.برای برخی ویزاهای عکسهلای دیجیتالی و برای برخی دیگر عکس چاپ شده مورد نیاز است. این موارد بسته به سفارت یا کنسولگری محل انجام مصاحبه شما است.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 سایر خدمات DS-260 راهنمای پر کردن فرم و خدمات لاتاری آمریکا


  • اعزام فوری کادر درمان به سوئد ، آلمان ، دانمارک و کانادا

  • مشاغل موردنیاز کشور های امارات ، عمان و قطر 2020

  • جاب آفر کانادا

  • DS-260 راهنمای پر کردن فرم و خدمات لاتاری آمریکا


Post comments

ارسال دیدگاه برای این پست

کارشـناسـان امیـــران

کارشـناسـان امیـــران

چگونه می توانیم به شما کمک کنیم ؟