امیران مؤسسه بین المللی امیران

مهاجرت کاری به چین

بازدید کننده 361 سه شنبه 23 اردیبهشت 1399 گروه : دانستنی ها

با توجه به اینکه این کشور از پرجمعیت ترین کشورهای دنیا است و نیروی کاربسیاری را دارا می باشد دولت چین توجه ویژه ای را به امر اشتغال معطوف داشته و این امررا مهمترین هدف  و استراتژی خود جهت  تضمین پایداری وضعیت جامعه قرار داده است.

 

نگاهی به اقتصاد کشور چین:

 

واحد پول کشور چین یوان می باشد و اشتغال در این کشور بدین صورت دسته بندی می شود:کشاورزی ۴۸ درصد-صنعت ۲۱ درصد – خدمات۲۸ درصد وبیکار ۴ درصد و عمده ی کالاهای صادر شونده در این کشور بدین شرح می باشند: تجهیزات اداری- انواع کفش و لباس- دستگاه های ارتباطی- ماشین آلات الکتریکیواسباب بازی.

 

به صورت کلی و قانونی دانشجویان خارجی در کشور چین در حین تحصیل اجازه ی کار را دارا نمی باشند، بدین مفهوم که اگر متوجه شوند که شما دانشجو هستیدو مشغول به کار در یک موسسه یا شرکتی در این کشور هستید با شما برخورد میکنند ، لیکن شما میتوانید به کارهای دیگری نظیر مترجمی و یا راهنمای نمایشگاههای تجاری مشغول شوید (موسسه ی حقوقی ملک پور برترین ارائه دهنده مشاوره در زمینه ی حقوق داخلی و حقوق بین الملل آماده ی ارائه ی مشاوره ای تخصصی در این زمینه به شما عزیزان می باشد)

 

کشور چین محیط بسیار مناسبی برای تجارت و کار آزاد است و بالاترین درآمدهادر آن برای بازرگانان و بخشهای بازرگانی شرکتهاست . از طرفی چین با کشورهای اروپایی ، کانادا ، استرالیا ، آمریکا و دیگر نقاط جهان از لحاط فرهنگی و زبانی تفاوتهای زیادی دارد. اولین و عمده ترین تفاوتی که می توان به آن اشاره کرد تفاوت زبان و گویش در این کشور است .

در این کشور هنوز زبان انگلیسی جایگاهی پیدا نکرده و مردم کوچه و بازار تنها بهزبان چینی صحبت می کنند. لازم به ذکر است که خود زبان چینی نیز ، دارای لهجه ها و گویشهای خود می باشد ، که منطقه به منطقه و شهر به شهر به لهجه ای صحبت می کنند که منطقه دیگر آن را متوجه نمی شود.اما در کل همه در یک لهجه مشترک هستند و آنPu tong hua میباشد.مشاورین موسسه ی حقوقی ملک پور در زمینه ی مهاجرت کاری به کشور چین به شما هموطنان عزیز مشاوره ای تخصصی ارائه می نمایند.

 

برای افرادی که تمایل به کار کردن در کشور چین دارند، ویزای کار مورد نیاز است . این ویزا برای اشتغال به عملکرد های تجاری نیز برای اتباع خارجی در چین صادر می شود . ویزای کار تنها زمانی اعطا می شود که کارفرما و متقاضی کار، شرایط خاص اولیه را داشته باشند . اول این مورد که سازمان برای استخدام اتباع خارجی معتبر باشد . متقاضیان باید الزامات لازمه به عنوان یک متخصص خارجی را دارا باشند و کارفرما نیز باید یک گواهی مبنی بر اینکه جوینده ی کار با شرایط مورد نیاز برای کار مطابقت دارد، ارائه دهد .

بیشترین و شایع ترین فرصت های شغلی در کشور چین برای آموزش های زبان انگلیسی و تدریس آن می باشد که حداقل ملزومات آن دانش زبان انگلیسی به عنوان زبان اول و داشتن حداقل مدرک لیسانس و دو سال سابقه ی تدریس، اعلام شده است . محدودیت های سنی برای جویندگان کار در چین برای خانم ها از ۲۴ سال تا ۵۵ سال و برای آقایان از ۲۴ سال تا ۶۵ سال تعریف شده است . با این حال برخی از اوقات این شرایط انعطاف پذیری خواهند داشت، بنا بر این اگر شما می توانید یک کارفرما که تمایل داشته باشد شما را استخدام کند پیدا کنید، شانس بدست آوردن این ویزا را خواهید داشت .

 

مشاورین موسسه ی حقوقی ملک پور در زمینه ی مهاجرت کاری به کشور چین به شما هموطنان عزیز مشاوره ای تخصصی ارائه می نمایند.

 

شخص کارفرما برای فرد متقاضی یک مجوز استخدام از طریق دولتی ارسال نموده و یک نمونه از درخواست باید از طریق اطلاع نامه ی ویزا از جانب متقاضیان کار نیز ارسال گردد . همچنین برای اعضای خانواده می توان به عنوان همراه ویزای جدیدی مانند S1و یا ویزای S2اخذ کرد که با ارسال دعوت نامه از طریق فرد مرتبط و دارنده ی ویزای z(ویزای کاری) در چین و همچنین اثبات رابطه ی فرد اصلی با همسر یعنی گواهی ازدواج خود و گواهی تولد برای فرزندان و کودکان فرد اصلی، قابلیت انجام دارد .

 

ویزای کاری zتنها برای مدت ۳۰ روز از تاریخ ورود فرد متقاضی اعتبار دارد که برای تبدیل آن و اخذ اجازه ی اقامت موقت، در طی این مدت فرد جویای کار و کارفرما باید به دنبال اجازه ی اقامت معتبر در طول اعتبار مدت قرارداد خود باشند که اعتبارهای قرارداد های کاری از حداقل ۹۰ روز تا حداکثر ۵ سال متغیر است


Post comments

ارسال دیدگاه برای این پست

کارشـناسـان امیـــران

کارشـناسـان امیـــران

چگونه می توانیم به شما کمک کنیم ؟