امیران مؤسسه بین المللی امیران

آداب و رسوم مردم فرانسه

بازدید کننده 456 دوشنبه 15 اردیبهشت 1399 گروه : دانستنی ها

فرانسه در اروپای غربی قرار دارد و با بلژیک، آلمان، ایتالیا، لوگزامبورگ، موناکو، اسپانیا و سوئیس، مرز مشترک دارد. این کشور به طور کلی زمستان‌هایی سرد و تابستان‌هایی ملایم دارد. فرانسه از قرن هفدهم مرکز فرهنگ دنیا بوده و به انعطاف پذیری مردمش و حس زیبایی شناختی نسبت به سینما، غذا و البته مد مشهور است. فرانسوی‌ها از نژادها و ادیان مختلفی هستند، اما به هویت ملی و دستاوردهای مثبت فرانسه افتخار می‌کنند. تفاوت‌های منطقه‌ای در فرانسه مدرن در سنت‌های زبانی متنوع، پذیرش مذاهب، مد، ساختار خانواده، صنایع و غذاها به وضوح به چشم می‌خورد. برای آشنایی بیشتر با آداب و رسوم مردم فرانسه با ما همراه باشید.

مذهب و زبان در فرانسه

جمعیتی بالغ بر ۶۶ میلیون نفر در فرانسه زندگی می‌کنند که ۸۳ تا ۸۸ درصد از آنها کاتولیک، ۲ درصد پروتستان، ۱ درصد یهود، ۵ تا ۱۰ درصد مسلمان هستند. زبان رسمی و اول ۸۸ درصد مردم، فرانسوی است؛ هر چند اکثر افرادی که به زبان‌های دیگر صحبت می‌کنند نیز از زبان فرانسوی استفاده می‌کنند. ۳ درصد از مردم به زبان آلمانی صحبت می‌کنند.جمعیتی حدود ۹۰ هزار نفر در شمال‌شرق فرانسه که ۲ درصد از جمعیت کشور را تشکیل می‌دهند از زبان فنلاندی استفاده می‌کنند. حدود یک میلیون نفر در نزدیکی مرز ایتالیا به زبان ایتالیایی، یک درصد هم در مرز اسپانیا، به زبان باسک صحبت می‌کنند. عربی به عنوان سومین زبان اقلیت، توسط ۱/۷ درصد جمعیت کشور استفاده می‌شود.

آداب غذا خوردن در فرانسه

غذا یکی از بزرگ‌ترین علایق مردم فرانسه به شمار می‌رود. آشپزی فرانسوی خیلی مدرن است و شامل آماده‌سازی دقیق، توجه به جزییات و استفاده از مواد اولیه تازه می‌شود. در مناطق مختلف، غذاهای متفاوتی سرو می‌شود که به شدت تحت تاثیر مواد اولیه همان محل قرار دارد. اگر به جایی دعوت شده‌اید، حتماً سر وقت برسید و تحت هیچ شرایطی بیشتر از ۱۰ دقیقه تاخیر نداشته باشید و از قبل این موضوع را تلفنی به میزبان اطلاع دهید. هر چه به مناطق جنوبی کشور می‌روید، زمان‌بندی منعطف‌تر و راحت‌تری دارند. در صورتی که به یک مهمانی بزرگ به خصوص در پاریس دعوت می‌شوید، صبح روز مهمانی گل بفرستید تا در زمان مهمانی در معرض دید عموم قرار بگیرد. فرانسوی‌ها اهمیت زیادی به نوع پوشش می‌دهند و لباس رسمی آنها معمولاً به راحتی لباس سایر کشورهای غربی نیست.

در این کشور، چنگال در دست چپ و چاقو در دست راست نگه داشته می‌شود و در صورتی که برنامه‌ای برای جای نشستن داشته باشند، شما را به صندلی خاصی راهنمایی می‌کنند. تا زمانی که میزبان نگفته است «بفرمایید»، شروع به خوردن نکنید و آرنج خود را روی میز نگذارید، هر چند دست‌هایتان باید دیده شود و نباید آنها را روی پای خود بگذارید. حتماً نان را خرد کرده و بعد میل کنید، در انتهای غذای هم می‌توانید با یک تکه نان ته ظرف را تمیز کنید، البته بهتر است این تکه نان را سر چنگل بزنید و با دست این کار را نکنید.

 

 


Post comments

ارسال دیدگاه برای این پست

کارشـناسـان امیـــران

کارشـناسـان امیـــران

چگونه می توانیم به شما کمک کنیم ؟